{{alertMessage}}

{{x.Title}}

С-ПРЕПОРАЧУВА

Добра книга, музика, нов локал во градот или вкусна храна?

Сурфај низ содржини и дознај сè што те интересира!


Best of South East програма 2021/2022година

Регистрацијата за Best of South-East стипендии 2021/2022 е официјално отворена

Повеќе

Сé за програмата „Најдобрите на Југоистокот!“

Погледнете го интервјуто на Олгица Спасевска, Директор на Службата за Човечки ресурси на Шпаркасе Б

Повеќе

Едукативна работилница за учениците од ОУ „Гоце Делчев" од Скопје

Нашите колеги на практичен и сликовит начин ги едуцираа учениците на темата „Пари и вредноста на па

Повеќе

Интервју со Александар, учесник во „Best of South-East"

Доколку се уште размислувате дали да аплицирате за стипендија во програмата Best of South East?

Повеќе

🎉 Регистрацијата за Best of South-East стипендии 2020/2021 е официјално отворена 🎉

Регистрацијата за Best of South-East стипендии 2020/2021 е официјално отворена 🎉

Повеќе

STUBRAND 2019

Шпаркасе Банка добитник на признанието STUBRAND за 2019 година

Повеќе

Шпаркасе Банка со подршка за најдобрите студенти

Економскиот факултет од Прилеп, единица на УКЛО, додели 20 уписнини за новозапишани студенти во нов

Повеќе

Извлечени добитниците од наградната игра „Лето во Барселона со Mastercard Debit!“

Во просториите на Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје се одржа официјалното извлекување на добитниц

Повеќе

Наградна игра „ЛЕТО ВО БАРСЕЛОНА СО MASTERCARD® DEBIT“

Нова наградна игра од Шпаркасе Банка во соработка со Mastercard

Повеќе
 

Викенд за кулинарски вештини со вашите деца

Повеќе

Тајландска кујна - изненадете ги вашите најблиски

Пробај ги своите готвачки вештини - тоа е секогаш добар начин да уживаш и да го поминеш креативно с

Повеќе

Што треба да пробате додека сте во Барселона!

Кога сте во Барселона, сакате да видите, да направите и да пробате што е можно повеќе. Важен дел од

Повеќе

Како зелениот чај влијае на здравјето

Предностите од најздравиот пијалок

Повеќе

Празнични декоративни колачи

Креативни и вкусни предлози за празниците што доаѓаат

Повеќе

Медитеранска храна

Што ја прави оваа храна толку здрава?

Повеќе

Интервју со Fat Kitchen

Опуштено кулинарско шоу со Фет Цацко

Повеќе

Протеински палачинки

Здрав и нискокалоричен предлог за десерт

Повеќе

Модерен појадок

Овошен јогурт од јагоди

Повеќе
 

Интервју со вработени од Експозитура Штип

Поразговараме со вработените во експозитурата во Штип, легендата вели дека во нивната експозитура в

Повеќе

Интервју со вработените од Експозитура Центар (Беко)

Експозитура Центар може да се пофали дека беше првата прототип експозитура која беше отворена во ин

Повеќе

Интервју со Александар, учесник во „Best of South-East"

Доколку се уште размислувате дали да аплицирате за стипендија во програмата Best of South East?

Повеќе

Милениците треба да имаат пристап на јавни места

Нашите клиенти со своите миленици се секогаш добредојдени. Прочитајте повеќе за тоа зошто миленици

Повеќе

Интервју со модната дизајнерка Ирина Тошева

Дизајнерката која успеа да ги сруши присилните стандарди за убавина

Повеќе

Разговараме со Ивана Спировска

Учесник во програмата Best of South East

Повеќе

Интервју со Fat Kitchen

Опуштено кулинарско шоу со Фет Цацко

Повеќе

Интервју со Марија Матовска

Програмска менаџерка во Social Impact Lab

Повеќе

Интервју со ДУПЕР

Новото скопско трио

Повеќе
 

Победници на креативниот конкурс „Штеди, креирај, победи!"

Томе, Ема и Емил со најдобри творби!

Повеќе

STUBRAND 2019

Шпаркасе Банка добитник на признанието STUBRAND за 2019 година

Повеќе

Шепасти Ентузијасти - Pawsome Enthusiasts 🐾🐾🐾

Шпаркасе Банка #petfriendly поддржувач на настанот #шеpawлогија во организација на здружението Шепа

Повеќе

Рециклираме, твориме и штедиме со Елколект и Шпаркасе Банка

ЕЛКОЛЕКТ и ШПАРКАСЕ БАНКА втора година по ред го одбележија Меѓународниот ден за рециклирање на е-о

Повеќе

НАЈ ЕКО Општина и Градоначалник - Кавадарци II место

Пакомак и Шпаркасе Банка ја доделија наградата за НАЈ еко градоначалник

Повеќе

Прогласени победниците на “Наградата за социјално претприемништво 2019”

Денес официјално по петти пат се одржа доделувањето на наградите за социјално претприемништво.

Повеќе

Здраво млади!

За прв пат на домашните фестивали и културни настани, а по урнек на големите светски фестивали, сит

Повеќе

Здраво млади 9

Не го пропуштајте настанот во Младински Културен Центар на 31 август!

Повеќе

Ученичките од „Раде Јовчевски Корчагин" освоија сребрен медал

Многу знаење, тренинг и #верувајвосебе е рецептот за успех🚀. Големо Браво и за Професорката Жакли

Повеќе
 

И јас бирам, да донирам!

Со секој нов депозит во Шпаркасе Банка (Штеден План, Детско Штедење, Депозит Плус или Депозит Прогр

Повеќе

Ноември е месец на #Movember!

Повеќе

Ајде да избегнеме гужва ... совети за посета на диви ПЛАЖИ!

Ова лето е одлично за истражување на интересни места и диви плажи каде ќе можете да уживате додека

Повеќе

Кампување за почетници, летување на планина!

Дури и ако сте најурбани личности, поривот е голем да излезете од градот - да кампувате надвор, да

Повеќе

Препораки - јога вежби

Недела е одличен ден за јога! Активирај го своето тело, освежи ги мислите и започни го денот исполн

Повеќе

5 СОВЕТИ ПРЕД МАРАТОН

За да истрчаш во најдобро светло, следи ги овие 5 совети кои се задолжителни особено за денот пред

Повеќе

Како зелениот чај влијае на здравјето

Предностите од најздравиот пијалок

Повеќе

Зимски спортови

Како да се спремите добро пред да тргнете на вашето зимовање

Повеќе

Растенија во вашиот дом

Прочистувачи на воздухот

Повеќе
 

Полн погодок со VISA платежните картички од Шпаркасе Банка

Полн погодок со VISA во SPORT VISION и SPORT REALITY

Повеќе

Ајде да избегнеме гужва ... совети за посета на диви ПЛАЖИ!

Ова лето е одлично за истражување на интересни места и диви плажи каде ќе можете да уживате додека

Повеќе

Кампување за почетници, летување на планина!

Дури и ако сте најурбани личности, поривот е голем да излезете од градот - да кампувате надвор, да

Повеќе

Препораки - јога вежби

Недела е одличен ден за јога! Активирај го своето тело, освежи ги мислите и започни го денот исполн

Повеќе

5 СОВЕТИ ПРЕД МАРАТОН

За да истрчаш во најдобро светло, следи ги овие 5 совети кои се задолжителни особено за денот пред

Повеќе

Зимски спортови

Како да се спремите добро пред да тргнете на вашето зимовање

Повеќе

Предности од јога

За сите кои се спремни да направат позитивна промена кај себе

Повеќе

Предности од велосипедизмот

Совети за здравје

Повеќе

Ви препорачуваме - Јога и обука за личен развој

11 чекори кои понатаму ќе станат дел од вашиот живот и кои ќе можете да почнете да ги применувате в

Повеќе